The Forge Restaurant

 

The Forge Restaurant – Restauracja Kuźnia, którą polecam, znajduje się pomiędzy wioskami Ballon i Bunclody przy drodze N80 Dublin –Wexford.

Restauracja jest  oddalona o niecały 1 kilometr od pięknych ogrodów Altamont Garden, które przez cały rok odwiedzają liczne wycieczki. Usytuowanie na skrzyżowaniu ważnych dróg i bliskość takich obiektów jak ogrody Altamont, sprawia, że jest to idealny przystanek  dla turystów  tu goszczących.

Restauracja działa od 2001 roku, powstała w miejscu dawnej kuźni, w pięknie odrestaurowanym 120-sto letnim granitowym budynku, właścicielką jest pani Mary Jordan, która serwuje swoim gościom, proste, ale bardzo smaczne, tradycyjne dania,  głównie z  kuchni irlandzkiej,  w menu są  m.in. świeże, pieczone na miejscu, bułeczki, domowe  dżemy,  zupy, kanapki z warzywami, pieczone mięsa, doskonałe dania z ryb,  serniki i desery z sezonowych owoców, ale  są też włoskie kanapki na ciepło, pyszne, chrupiące panini.

Kuchnia oparta na  lokalnych produktach  i tradycyjna irlandzka gościnność to niewątpliwie cechy tej restauracji.

The Forge jest też polecana przez G. Campbell i McKenna, autorów corocznej edycji przewodnika o wartych uwagi  irlandzkich restauracjach i hotelach, The Forge znalazła się w przewodniku na 2014 rok.

„Forge – domowe gotowanie z lokalnych produktów” to motto tej uroczej  restauracji,  idealnego miejsca, aby przerwać podróż na wypoczynek i zdrowy posiłek w miłej atmosferze. Warto się tu zatrzymać, tym bardziej, że jest tu  również Punkt Informacji Turystycznej, a także wystawa lokalnej sztuki i rzemiosła połączona ze sprzedażą wystawianych prac.

Zapraszam na oficjalną stronę The Forge Restaurant.

 

 

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *