Świąteczny klimat w Miasteczku Carlow

Świąteczny klimat w miasteczku Carlow zagościł  już na dobre. Można było go poczuć już w chwili gdy po pierwszym listopada zniknęły atrakcje i dekoracje Halloweenowe i od razu w ich miejsce pojawiły się Bożonarodzeniowe. Nie przeszkadza nawet brak śniegu – nastrój Świąt czuć od kilku tygodni na ulicach i oczywiście w sklepach, ale nie tylko…

28-ego listopada,  w centrum miasta Carlow, na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic – Dublin Street oraz Tullow Street pojawiła się olbrzymia skrzynka pocztowa, do 19-ego grudnia  można  do niej wrzucać  listy  do Św. Mikołaja. Od 6 grudnia w każdą sobotą o godzinie 15 po południu, sam Święty Mikołaj pojawia się by zebrać listy i przekazać  je elfom ciężko pracującym na Biegunie Północnym.

Już drugi rok z rzędu uczestniczyłam w uroczystości zapalenia świateł świątecznych w miasteczku Carlow. 28-ego listopada na głównym rynku Potato Market, przy Liberty Tree odbyła się oficjalna inauguracja świątecznych imprez: festiwali, jarmarków, warsztatów i wielu wielu innych wydarzeń świątecznych jakie będą miały miejsce w miasteczku Carlow. Tego dnia zapłonęły świąteczne światła na rynku i głównych ulicach Carlow, na rynku pojawił się Święty Mikołaj a przed licznie przybyłymi mieszkańcami  wystąpił  lokalny chór.

Liberty Tree oplecione światełkami wygląda niesamowicie i jest dla mnie najbardziej oryginalnym symbolem Świąt Bożego Narodzenia w Carlow.

Liberty Tree to pomnik upamiętniający ponad 640 rebeliantów, którzy zginęli 25 maja w 1798 roku w Bitwie w Carlow. Jest to fontanna, w środku której umieszczono konstrukcję w kształcie drzewa, ze szkieletami trzymającymi się pni i gałęzi.

Codziennie do 24 grudnia odwiedzając Centrum handlowe Carlow Shopping Centre można tu spotkać Świętego Mikołaja w jego magicznej grocie. Całe Centrum zostało  świątecznie  ozdobione i przez cały grudzień zostały też wydłużone godziny jego otwarcia.

Carlow Shopping Centre jest moim faworytem jeśli chodzi o świąteczny klimat i wystrój.

Świętego Mikołaja oraz Panią Mikołajową i Elfy można również spotkać w Centrum handlowym Fairgreen.

Jednym z najlepszych miejsc, by poczuć klimat Świąt jest jarmark świąteczny. Sobota 5, 12, 19 i środę 23 grudnia to czas na Świąteczny jarmark w miasteczku Carlow. Carlow Farmers Market jest niezwykle popularny przez cały rok, oferuje duży wybór świeżych owoców, tradycyjnych i ekologicznych warzyw, mięs, soków i domowych wypieków. W czasie Bożego Narodzenia dodatkowo można tu kupić kosze towarów przygotowanych przez lokalnych producentów, również i na zamówienie oraz ogromną ilość świątecznych specjałów i domowych wypieków. Przygotowano też świąteczne loterie a w nich do wygrania kosze produktów o wartości 80 €  i 20 €.

Na drugim głównym rynku w mieście, przed Ratuszem stanęła piękna duża choinka.

Wieczorny spacer oświetlonymi ulicami miasteczka, zakończony wizytą w tradycyjnym irlandzkim pubie z pewnością każdego wprawi w świąteczny klimat.

To ostatni post przed Świętami więc chciałabym Wam wszystkim życzyć radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Nollaig Shona daoibh!

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *