ROCK OF CASHEL – Fotorelacja

Rock of Cashel w Hrabstwie Tipperary jest jedną z najbardziej widowiskowych i spektakularnych atrakcji turystycznych w Irlandii oraz jedną z najczęściej odwiedzanych.

Post pt: “Rock of Cashel – Skała Świętego Patryka” dla Klubu Polki na Obczyźnie

Mój post o Rock of Cashel został już napisany i ukaże się na blogu Klubu Polki na Obczyźnie, w cyklu “Świat wg Polki”. Publikacja przewidziana jest około Nowego Roku, być może wcześniej. Jest to miejsce niezwykłe i wyjątkowe na skale światową więc postanowiłam że opiszę je właśnie na blog Klubu.

Natomiast u siebie na blogu przedstawiam fotorelację z mojej wycieczki do Rock of Cashel, która miała miejsce 17 września 2017r.

17 września to symboliczna data ponieważ tego dnia Irlandczycy świętują tak zwaną połowę roku do kolejnego Dnia Świętego Patryka. Pogoda dopisała, przez cały dzień była wręcz idealna na zwiedzanie i fotografowanie, zwłaszcza na podziwianie panoramy ze szczytu Twierdzy.

Podróż z Hrabstwa Carlow do Hrabstwa Tipperaryl trwa około półtorej godziny samochodem, w jedną stronę. Dojazd autostradą, przez Portaloise i słynne miasteczko Stradbally (znane z tego że odbywa się tutaj coroczny Electric Picnic).

Co najważniejsze, to na Rock of Cashel zakończono już wszelkie remonty i rusztowania nie psują już widoku. Można zwiedzać całość dookoła, jak i wewnątrz. Zwiedzić można również miasteczko Cashel, które wraz z sąsiadami Północne Tipperary i Kilkenny stanowi historyczny klejnot południowo-wschodniej Irlandii.

Rock of Cashel zrobiło na mnie dużo większe wrażenie niż słynne Klify Moher (wciąż zwlekam z opisaniem ich na blogu). Podobało mi się porównywalnie tak jak Dolina Glendalough i Kilkenny. Mam teraz trzy atrakcje (poza tymi w moim Hrabstwie Carlow), które mogę każdemu szczerze polecić aby zobaczył w Irlandii.

Fotorelacja z wycieczki

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *