Nauka angielskiego – cz. 1

Kiedy przyjechałam do Carlow sama oceniałam moją znajomość języka angielskiego jako poziom podstawowy. Uczyłam się w szkole i na studiach, ale nie był to mój główny język, zresztą wiadomo jakie efekty przynosi nauka bez możliwości praktyki i konwersacji. Ja od czasów studiów w ogóle nie miałam okazji do rozmowy po angielsku.

Trzeba było więc na początek sobie wszystko przypomnieć, od podstaw, od alfabetu, liczb, czasowników, cała gramatykę 🙂 – więc przerobiłam kilka różnych internetowych kursów dla początkujących. Z tych fajniejszych to wymieniłabym:

Jeśli chodzi o naukę gramatyki to te strony są według mnie bardzo dobre: www.ang.pl oraz www.e-ang.pl

Na platformie YouTube jest mnóstwo kursów do nauki angielskiego, jest to świetna metoda nauki zwłaszcza jeśli ktoś jest “słuchowcem” 🙂 Ja ostatnio znalazłam dwa kursy które szczególnie mi się podobają, ułożyłam z nich playlisty na moim kanale YouTube.

Pierwszy kurs to JĘZYK ANGIELSKI darmowy kurs – składający się z 51 części, zawiera GRAMATYKĘ, SŁOWNICTWO i ROZMÓWKI.

Jak dla mnie ten kurs jest świetny, dzięki niemu powtórzyłam sobie całą gramatykę, dowiedziałam się wielu nowych rzeczy i nauczyłam się mnóstwo słówek. Dzięki utworzeniu playlisty mogę odtwarzać sobie cały kurs, albo poszczególne lekcje. Dużym plusem tego kursu jest to że lekcje są krótkie ale konkretne.

Natomiast drugi kurs jest to kurs w całości tylko i wyłącznie w języku angielskim, wiec dużo dla mnie trudniejszy. English Conversation Learn English Speaking English Course English – kurs ma 75 lekcji, a każda z nich trwa około godziny, (aby przejść do kursu kliknij tutaj). Uważam ten kurs za bardzo ciekawy i szczególnie przydatny jeśli chodzi o wymowę i akcent. Kurs jest na zasadzie programu telewizyjnego, są scenki – “real live”, gramatyka – świetnie tłumaczona przez prowadzącą program. Na pewno długo jeszcze będę korzystać z tego kursu.

Na platformie YouTube można również uczyć się języka angielskiego słuchając swoich ulubionych piosenek i czytając ich tekst 😀

O innych moich sposobach nauki angielskiego napiszę w kolejnych wpisach, a jeśli ktoś zna może jakiś ciekawy kurs to bardzo proszę o linka.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *