National Heritage Week – 23rd to 31st August 2014

Co roku miliony Europejczyków odwiedzają zabytkowe miejsca w całej Europie w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa.

Pierwsza edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się w 1985 roku, a od roku 1999 są one organizowane jako wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i Rady Europy. W przedsięwzięciu tym uczestniczy 50 krajów, które podpisały Europejską Konwencję Kulturalną.

Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach  europejskiej kultury. Podczas EDD odbywają się liczne imprezy skierowane do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, a fakt, że  bierze w nich udział tak wiele krajów, sprawia, że jest  to najważniejsze wydarzenie kulturalne Starego Kontynentu.

Podczas EDD, jak co roku,  miliony osób będą miały okazję bezpłatnie zwiedzić tysiące rzadko udostępnianych szerokiemu ogółowi zabytkowych obiektów w 50 różnych krajach,  to niezwykła okazja, by odwiedzić miejsca będące świadectwem historii i wziąć udział w imprezach, które mają ocalić ją od zapomnienia.

Obchody EDD w Irlandii to cały tydzień imprez znanych jako National Heritage Week czyli Tydzień Dziedzictwa Narodowego.

Jest on koordynowany przez Radę Dziedzictwa a jego celem jest edukacja oraz budowanie świadomości narodowej.

Każdego roku, w ostatnim tygodniu sierpnia, wiele krajowych i setki lokalnych organizacji społecznych uczestniczą w organizacji imprez na terenie całego kraju. Na wiele imprez, które odbywają się w ciągu tygodnia wstęp jest wolny.

Oprócz zwiedzania zabytków będzie można wziąć udział  w licznych festynach, jarmarkach, imprezach plenerowych, konkursach, spotkaniach z twórcami kultury, obejrzeć ciekawe inscenizacje, wystawy, wysłuchać odczyty naukowe.

National Heritage Week 2014 będzie trwał od 23 do 31 sierpnia.

W Biurze Informacji turystycznej w Carlow można otrzymać bezpłatnie przewodnik wszystkich imprez które będą się odbywały w całej Irlandii w czasie National Heritage Week.

Oczywiście w hrabstwie Carlow również zaplanowano szeroki wachlarz imprez i wydarzeń w czasie Narodowego tygodnia dziedzictwa, oto broszura opublikowana przez Radę Hrabstwa Carlow: National Heritage Week in County Carlow.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *