Morgans Garden Centre

Sezon ogrodniczy w pełni, a kolejne miejsce dla entuzjastów ogrodnictwa, które niedawno odwiedziłam to Centrum Ogrodnicze Morgans.

Położone na obrzeżach miasta Carlow, w Mortarstown Upper, Morgans Garden Centre to nagradzana rodzinna firma, która gwałtownie rozwinęła swoją działalność w ostatnich latach, i stała się jednym z wiodących, krajowych centr ogrodniczych.

Znajduje się tu dobrze zaopatrzony sklep oraz bogate zadaszone tereny sprzedaży roślin sezonowych, z których większość uprawianych jest na sąsiednim obszarze. Wszystkie drzewa, krzewy, róże i wrzosy pochodzą od czołowych irlandzkich szkółek, zapewniając wysokiej jakości rośliny.

Znaleźć tu można rośliny balkonowe i ogrodowe na każdą porę roku, a także wyroby z ceramiki, kamionki, takie jak fontanny, figurki i wszelkie ozdoby ogrodowe. Porady udzielane są przez przeszkolonych i doświadczonych pracowników, którzy służą pomysłami, wskazówkami i odpowiedziami na wszystkie zapytania ogrodnicze.

Centrum powstało w 1988 roku, jako rodzinna firma, założona przez braci Liam`a i Carmel`a Morgan, którzy w dalszym ciągu prowadzą działalność z pomocą wykwalifikowanych ogrodników i florystów. Od tamtego czasu stało się znanym centrum o najwyższym standardzie, oferującym wiele irlandzkich odmian roślin uprawianych i pielęgnowanych na miejscu. Oferującym szeroką gamę akcesoriów ogrodowych i produktów wiodących marek ogrodniczych.

W 2001 roku powstał nowoczesny sklep, w którym można nabyć eleganckie meble i akcesoria do domu i ogrodu, a nawet ręcznie wykonane rozmaite drobiazgi. Zostały dodane też miejsca parkingowe i centrum oferuje teraz bardzo komfortowe warunki zakupów dla wszystkich swoich klientów. Jedynie czego według mnie brakuje w Morgans Garden Centre to jakiejś kawiarni, w której można by na chwilę usiąść, odpocząć.

Oto co konkretnie można znaleźć w Morgans Garden Centre.

Osobiście bardzo lubię oglądać różnego rodzaju akcesoria do domu, ogrodu czy tarasu, jak te powyżej.

Morgans Garden Centre należy do Carlow Garden Trail – czyli dwudziestu jeden różnych atrakcji ogrodniczych hrabstwa Carlow, obejmujących prywatne i publiczne ogrody, nagradzane centra ogrodnicze oraz tereny leśne, pisałam o nich tutaj KLIK

Jak widać w Morgans znajdziemy szeroką gamę odmian różnorodnych roślin, począwszy od ziół, kwiatów, róż, do drzew owocowych, z których wiele jest uprawianych w sąsiednich szkółkach.

Jest tu na prawdę duży wybór figurek ogrodowych, z których mnie szczególnie podobały się elfy i wróżki.

Centrum ogrodnicze Morgans podobne jest do Arboretum Lifestyle & Garden Centre, które opisywałam tutaj KLIK, jednak zdecydowanie mniejsze i wydaję mi się że bardziej przystępne cenowo. Tak jak i w Arboretum, nie tylko szczęśliwi posiadacze własnych ogródków i ogrodów, znajdą tu wiele inspirujących pomysłów i możliwość skorzystania z porad ekspertów.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *