Moje ulubione miejsce w Carlow

Po ponad trzech miesiącach pobytu w Carlow śmiało mogę powiedzieć że miejscem, które do taj pory najbardziej mi się tutaj podoba jest rzeka Barrow. To jest moje ulubione miejsce na spacery 🙂 nad brzegiem rzeki, podziwianie pięknych widoków i oczywiście łabędzi 🙂

Chciałabym uzupełnić informacje na temat rzeki Barrow – jest to już drugi wpis na ten temat na blogu, ale im dłużej mieszkam w Carlow, tym więcej wiem i chce wiedzieć jeszcze więcej na jego temat 🙂

Barrow to druga najdłuższa rzeka w Irlandii , która płynie przez 192 km od źródła w Glenbarrow w górach Slieve Bloom w Midlands w Irlandii do morza. Rzeka Barrow przemierza hrabstwa Laois, Kildare, Carlow, Kilkenny i Wexford, już dawno została uznana jako unikalny obszarze naturalnego piękna z dużą wartość estetyczną.

Malownicze brzegi rzeki Barrow oferują wiele atrakcji dla odwiedzających – od spacerów lub rowerowych wycieczek wzdłuż dziewiczych brzegów, do połowu czapli i zimorodków oraz wędkarstwa, żeglarstwa i wioślarstwa.

Więcej zdjęć z nad River Barrow kliknij tutaj

Ja uwielbiam siedzieć nad brzegiem rzeki i obserwować płynące lub spacerujące łabędzie, jest to bardzo relaksujące, jednak czapli ani zimorodków nie widziałam 🙂

A pro po wioślarstwa – klub wioślarski Carlow Rowing Club powstał w 1859 roku i jest jednym z najstarszych klubów sportowych w Irlandii. Pierwsze regaty w Carlow odbyły się też w 1859 roku. Od tamtej pory Klub jest odpowiedzialny za jedną z najważniejszych corocznych uroczystości sportowych hrabstwa Carlow czyli właśnie Regaty, które odbywają się co roku w ciągu czerwcowego Bank Holiday i biorą w nich udział załogi pochodzące z całej Irlandii.

Wioślarzy przygotowujących się do regat można obserwować przez cały sezon wiosenny i letni. Pierwszy raz widziałam ich w lutym – jak tylko tutaj przyjechałam, na jednym z pierwszych moich spacerów, ale nie zapominajmy że wiosna w Irlandii zaczyna się pierwszego lutego 🙂

Nowy Millennium Bridge na rzece Barrow w Carlow – most otwarty 15-ego kwietnia 2002 roku.

Przewodniczący Krajowego Komitetu Millennium Seamus Brennan dokonał oficjalnego otwarcia nowego mostu dla pieszych nad rzeką Barrow. Most połączył miasto Carlow z Graiguecullen. Millennium Bridge ma rozpiętość trzydziestu pięciu metrów, zaczyna się w punkcie na rzece Barrow w zachodnim końcu ulicy Cox Lane i kończy w Graiguecullen w miejscu gdzie rozpoczyna się park miejski – Carlow Town Park. Millennium Bridge został poświęcony pamięci byłego radnego miasta i powiatu – Jimmy`emu “Terazzo” Murane.

Przepiękny jest widok z mostu Millennium, z lewej strony Carlow Rowing Club, z prawej Carlow Town Park.

Jeśli ktoś chciałby się zatrzymać w pobliżu rzeki Barrow, albo zjeść coś w restauracji z widokiem na rzekę – może to zrobić w POMPEI.

Chyba nikt się nie dziwi że jest to moje ulubione miejsce w Carlow 🙂 a w rzeczywistości widoki są jeszcze piękniejsze niż na zdjęciach.

[nggallery id=98]

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *