Marzec – Kwiecień – Maj – Czerwiec fotograficznie

Marzec, Kwiecień, Maj i Czerwiec fotograficznie czyli co się działo w Carlow w czasie przerwy na blogu, opowiedziane poprzez moje zdjęcia zrobione w tych czterech miesiącach 2017 r. Są to zdjęcia najciekawszych wydarzeń kulturalnych, festiwali oraz atrakcji i miejsc w hrabstwie Carlow. Przygotowałam je w formie slajdów ponieważ robię mnóstwo zdjęć a w takiej formie jest je łatwiej wszystkie udostępnić i pokazać. Miłego oglądania 🙂

Parada w Dniu Świętego Patryka w Carlow – Marzec 2017

Marzec to najważniejszy miesiąc kalendarzowy w Irlandii. Największe święto narodowe i religijne Irlandii czyli Dzień Świętego Patryka, patrona kraju jest obchodzone 17 marca.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest w całym hrabstwie Carlow serią parad na cześć patrona i apostoła Irlandii. Co roku uczestniczę w paradzie w miasteczku Carlow. Tegoroczna parada była najbardziej deszczowa.

Więcej na temat Dnia Świętego Patryka we wpisach: St. Patrick’s Day / Dwanaście sposobów na spędzenie Dnia Świętego Patryka

Fotorelacja z ubiegłorocznej parady we wpisie: Parada w Dniu Świętego Patryka w Carlow 17 marzec 2016

Pan Celtic Festival Carlow – Kwiecień 2017

 

Kwiecień to przede wszystkim The International Pan Celtic Festival czyli Międzynarodowy Festiwal Celtycki, który jest świętem celtyckich kultur w Irlandii, Walii, Szkocji, Bretanii i Kornwalii, świętem muzyki, pieśni, tańca, języków, kostiumów, sportu i historii.

Festiwal organizowany jest corocznie w tydzień po Świętach Wielkanocy, od czasu jego inauguracji w roku 1971. Pierwszy Pan Celtic Festival odbył się w Killarney w hrabstwie Kerry w Irlandii.

Jego celem jest promocja nowoczesnych języków celtyckich oraz kultury i artystów ze wszystkich celtyckich narodów: Bretanii, Kornawalii, Irlandii, Szkocji i Walii.

Więcej na temat festiwalu we wpisie: Pan Celtic Festival – Carlow 2016

Miasteczko Carlow – Maj 2017

1 maja w Irlandii według kalendarza celtyckiego rozpoczyna się lato. Maj i czerwiec są najbardziej słonecznymi miesiącami w tym kraju i najlepszą porą na wycieczkę do Irlandii. Miasteczko Carlow w słoneczne dni wygląda super, kolorowo i pozytywnie. Więcej we wpisie: 12 Najważniejszych Atrakcji Miasta Carlow

Carlow Arts Festival – Czerwiec 2017

Każdego roku w czerwcu Hrabstwo Carlow jest organizatorem pierwszego wielkiego, kulturalnego wydarzenia lata w Irlandii, czyli Arts Festiwal. Carlow Arts Festival czyli Festiwal Sztuk odbył się w tym roku po raz już trzydziesty ósmy, w dniach od 7 do 13 czerwca. Było to dziesięć dni nowatorskich wystaw, premierowych spektakli teatralnych, pokazów komedii i muzyki na żywo.

Więcej na temat festiwalu we wpisach: Carlow Arts Festival 2016 / Carnival Street – Carlow Arts Festival 2015 / Carlow Arts Festival 2015 / Carlow Arts Festival Éigse 6th – 15th June 2014

Wszystkie filmy i slajdy znajdują się na moim kanale na YouTube

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *