Małe domki

Oprócz tych „oficjalnych atrakcji” jakimi możemy się zachwycić w Carlow, jest wiele fajnych  prywatnych domków, dość oryginalnych, czasem intrygujących, znajdują się one poza wydzielonymi  osiedlami, takimi jak to w którym ja mieszkam,  gdzie wszystkie domki takie same 🙂

Podoba mi się to – stwarza pozory że wszyscy ludzie są równi – mieszkają w takich samych domkach 🙂 Na początku bałam się że będę miała problem z trafieniem do domu :-D, to podobnie jakby ktoś kto całe życie mieszka tutaj przyjechał na jakieś warszawskie blokowisko -byłby przerażony albo co najmniej zdziwiony. W Carlow w ogóle nie ma wysokich budynków gdyż teren nie pozwala na wyższą zabudowę. W Warszawie ostatnio mieszkałam w bloku na trzynastym piętrze – miałam piękny widok, jednak teraz jestem bardzo zadowolona z mieszkania w małym domku. W bloku praktycznie codziennie któryś z sąsiadów robił remont lub w inny sposób zakłócał spokój – a tutaj w Carlow “słychać ciszę”, śpiew ptaków (w żadnym wypadku nie chodzi o gołębie ;).

Podczas moich codziennych spacerów w najbliższej okolicy natrafiłam na kilka takich właśnie interesujących domków, niektóre piękne, kolorowe, zadbane, niektóre jak domki z obrazka, inne dziwne a niektóre nawet straszne.

Domki urocze, bardzo zadbane, wyglądające jakby się wybierały na jakąś wystawę domków 🙂

Więcej zdjęć uroczych małych domków kliknij tutaj

No i po kilku podejściach zrobiłam, co prawda z daleka i z ukrycia za murkiem. ale udało się – zrobiłam zdjęcia bardzo dziwnie wyglądającego drewnianego domku, który mnie przeraża – bliżej do niego nie podejdę, a nawet gdybym chciała to strzegą go dwa groźne psy, które o mało nie przeskoczą ogrodzenia. Coś tam musi być, jakaś tajemnica.

A może tylko mnie przeraża wygląd tego domku, może mam za dużą wyobraźnię, a na pewno to dlatego że mam taką fobię – bardzo boję się figur i pomników – nie jestem w stanie blisko podejść, nawet z daleka staram się unikać.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *