Liberty Tree

W końcu „znalazłam” Drzewo Wolności 🙂 Przechodziłam obok niego wcześniej kilka razy będąc w centrum Carlow, ale nie wiedziałam że ta dziwnego kształtu metalowa fontanna to właśnie słynne Liberty Tree.

Liberty Tree – czyli drzewo z którego wyrosnąć miała gałąź wolności dla Irlandii. W Carlow jest to właśnie ta fontanna, w środku której jest konstrukcja w kształcie drzewa, którego konary sięgają sześciu metrów, ze szkieletami trzymającymi się pni i gałęzi.

Konstrukcja została zaprojektowana przez Johna Behan i zaprezentowana w 1998 roku.

Fontanna jest pomnikiem upamiętniającym ponad 640 rebeliantów, którzy zginęli 25 maja w 1798 roku w tzw. Bitwie w Carlow. Stanowi centralny punkt kontaktowy w mieście.

Wizualnie nie robi pozytywnego wrażenia, szczególnie z bliska zgniłozielone kościotrupy wyglądają przerażająco. Jeśli zostanę w Carlow do Świąt Bożego Narodzenia będę miała okazję zobaczyć drzewo przyozdobione lampkami choinkowymi.

 

Więcej zdjęć Liberty Tree kliknij tutaj

W samym sercu miasta, obok Liberty Tree znajduje się Hotel Dinn Ri – jeden z najbardziej znanych i najlepszych hoteli w Carlow.

Hotel trzygwiazdkowy, niedawno odnowiony, w zasadzie remont hotelu nadal trwa – co przeszkadza w zrobieniu zdjęć równie skutecznie jak zaparkowane wszędzie samochody 🙁

Hotel, w którym jest podobno najlepszy w Carlow pub, najbardziej stylowa kawiarnia, pięknie zaprojektowany ogród, wieża z muzyką na żywo w każdą sobotę, oraz jeden z najlepszych klubów nocnych w Irlandii – Foundry Nightclub.

[nggallery id=106]

LOKALIZACJA

Please follow and like us:
error