KRYPTOWALUTY

Kryptowaluty to waluty elektroniczne całkowicie wolne od kontroli polityków,  krajowych czy międzynarodowych instytucji finansowych, których obrót nie jest w żaden sposób kontrolowany, a podlega jedynie silnemu systemowi elektronicznych, zautomatyzowanych zabezpieczeń. Każda jednostka kryptowaluty, ma unikalny kod, w którym zawarte są informacje zapobiegające jej kopiowaniu czy ponownemu wydatkowaniu.

Najbardziej popularna kryptowaluta na świecie, czyli Bitcoin, powstała w 2008r.

Obecnie na rynku poza Bitcoinem znaleźć możemy kilkaset innych kryptowalut, które można sobie kupić, wykopać lub uzbierać za darmo.

Kryptowaluty można kupić na giełdzie np. BitBay – najlepsza giełda kryptowalut w Polsce.

W internecie jest mnóstwo specjalnych stron na których mamy możliwość zdobycia Darmowych Bitcoinów, wymaga to tylko poświęcenia własnego czasu na wyklikanie sobie potrzebnej ilości bitcoinów czyli tzw. satoshi – ułamkowej część bitcoina. Tak samo jest z innymi kryptowalutami.

Twój Portfel Kryptowalut:

Pierwszą rzeczą którą należy wykonać aby zacząć posługiwać się kryptowalutami jest założenie swojego portfela. Portfel będzie służył nam do przechowywania kryptowalut oraz do wykonywania przelewów. Polecam założenie bezpłatnego konta na stronie CoinPayments (https://www.coinpayments.net).

 Rejestracja do CoinPayments: KLIKNIJ TUTAJ

 

Zakładamy konto na CoinPayments – klikamy w prawym górnym rogu w  przycisk Sign Up. W formularzu jaki się pojawi wypełniamy odpowiednie pola, wybieramy naszą strefę czasową (Warsaw), przepisujemy kod z obrazka, zaznaczamy obie opcje i klikamy Register. Otrzymamy maila z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć aby dokończyć rejestracji. Kolejno zostaniemy przeniesienie do strony logowania gdzie logujemy się do serwisu. Logowanie jest dwuetapowe i po podaniu loginu i hasła na nasz e-mail wysyłany jest kod który należy skopiować i wkleić.

Najważniejsza jest zakładka Dashboard i Your Wallet, w której dokonujemy operacji na zgromadzonych środkach. Po kliknięciu w to menu pojawi się długa lista obsługiwanych kryptowalut. W każdej z nich możemy przetrzymywać tu środki. Po prawej stronie dla każdej waluty mamy zielony przycisk, który rozwija dodatkowe menu. Deposit / Receive: Pozwala na otrzymywanie środków na nasze konto w CoinPayments. Po pierwszym wywołaniu tej opcji musimy skonfigurować nasz(e) adres(y) BTC (lub innych kryptowalut). Po kliknięciu w Add New Deposit Address wygeneruje się on wraz z kodem QR automatycznie. Możemy tu ustalić opis (Add Label) oraz dokonać natychmiastowego depozytu za pomocą zainstalowanego klienta. Adresów możemy posiadać więcej, każdy dla innego celu. Send / Withdraw: pozwala na dokonywanie wypłat naszych środków. Ustalamy tu kwotę wpłaty w BTC lub w USD (według aktualnego kursu serwisu), mamy podaną informację o prowizji. W polu Bitcoin address wpisujemy adres BTC docelowy, poniżej możemy wprowadzić notatkę widoczną tylko nam.

Przykład: Swój indywidualny adres portfela, składający się z ciągu liter i cyfr, np.: D8iFMUdTWrob3vi2CmPTrniaazVQ12AK5J, będziemy kopiować i podawać na stronach służących do zbierania darmowych kryptowalut. Na Coinpayments w Your Wallet wybieram kryptowalutę Dogecoin, w DOGE Options wybieram Deposit / Receive i tworzę sobie nowy adres do zbierania moich Dogecoinów.

 

 

Najpopularniejsze kryptowaluty które zbieram to:


   


Doge DogeCoin

Dogecoin oznaczony kodem DOGE to kryptowaluta podobna do Bitcoina, stworzona została w oparciu o internetowy mem „doge”. Powstała 8 grudnia 2013r. Dzięki wykorzystaniu popularnego mem-a waluta bardzo szybko zyskała na popularności i znajduje się w czołówce najbardziej wykopywanych walut.

1,000 DOGECOIN = 2.51 $ (stan na 31.05.2017r.)

 

Strony do zbierania darmowych Dogecoinów:

 

FreeDogecoin

Obecnie jedna z najlepszych stron do zdobycia darmowych Dogecoinów! Jeden z najdłużej działających i najbardziej lubiany kranik. Zakładamy konto – klikamy przycisk Sign Up i rejestrujemy się podając swój adres e-mail, hasło oraz swój adres portfela DOGE (adres wygenerowany w naszym portfelu Coinpayments). Po utworzeniu konta – klikamy przycisk LOGIN a po zalogowaniu się, klikamy u góry przycisk FREE DOGE – pojawi się captcha którą wypełniamy i klikamy przycisk ROLL! co rozpoczyna losowanie liczby. Ilość dogecoinów jakie otrzymamy zależy od wylosowanej liczby, według przykładowej tabeli:

Tabela ta zmienia się każdego dnia, są inne liczby i ilości dogecoinów. Dogecoiny możemy tutaj losować co 60 minut. Przelew z FreeDogecoin na nasz portfel zostanie automatycznie wykonany po uzbieraniu minimum 100 DOGE, przelewy są realizowane w każdą niedzielę. Licznik do wypłaty można podejrzeć klikając u góry w zakładkę PROFILE i w zielony przycisk „Withdraw” (powinniśmy tutaj zaznaczyć opcję AUTO WITHDRAW ENABLED). Jest tu także program partnerski w którym otrzymujemy 50% z kliknięć osób poleconych (zakładka REFER).

 Rejestracja do FreeDogecoin: KLIKNIJ TUTAJ

 


 

Moon Dogecoin

Drugą najlepszą i bardzo wygodną stroną do zbierania darmowych Dogecoinów jest dla mnie Moon Dogecoin. Rejestrujemy i logujemy się tutaj podając swój adres portfela. Wypełniamy captcha. „Księżycowy Kran” jest bardzo wygodny ponieważ tutaj to My decydujemy jak często będziemy w nim zbierać darmowe dogecoiny. Po zalogowaniu widzimy jak nasze doge stopniowo przybywają i możemy je zebrać co 5 minut, co 10 minut, co godzinę lub raz dziennie, wtedy kiedy mam na to ochotę.

Najlepiej jest wchodzić na Moon Dogecoin dwa lub trzy razy dziennie i zyskać „samo uzbierane” w tym czasie doge. Aby zebrać naliczone doge klikamy przycisk „claim now”, a następnie rozwiązujemy captcha i doge dopisują się do naszego konta. Przelew z Moon Dogecoin na nasz portfel zostanie automatycznie wykonany po uzbieraniu minimum 100 doge, przelewy są realizowane w każdą sobotę – niedzielę. Jest tu także program partnerski w którym otrzymujemy 25% z kliknięć osób poleconych.

Dodatkowo w Moon Dogecoin są bonusy, np.: bonus za codzienne logowanie się, który zaczyna się od 1%, a kończy się na 100% – dzięki czemu zwiększa się ilość zbieranych doge, ale jeżeli nie zalogujemy się jednego dnia bonus zbieramy od początku.

Rejestracja do MoonDogecoin: KLIKNIJ TUTAJ

 


LTC Litecoin

LTC jest drugą po Bitcoinie popularną kryptowalutą. Powstał 13.10.2011r. jako „udoskonalony bitcoin”. Różni się on od bitcoina m.in. tym że algorytm litecoina zakłada, że w obiegu znajdzie się 84 mln monet (w porównaniu z 21 mln BTC), a przetwarzanie kolejnych bloków następuje co 2,5 minuty – oznacza to, że transakcje są potwierdzane do czterech razy szybciej, czterokrotnie szybsza jest również emisja kolejnych partii waluty.

1 LTC = 25$ (stan na 31.05.2017r.)

Strony do zbierania darmowych Litecoinów:

 

Moon Litecoin

Moon Litecoin to strona identyczna w działaniu jak opisana powyżej Moon Dogecoin oraz jak Moon Bitcoin (Darmowe Bitcoiny). Litecoiny zbieramy w litoshi czyli tzw ułamkowej części litecoina.

Rejestrujemy i logujemy się tutaj podając swój adres portfela. Wypełniamy captcha. „Księżycowy Kran” jest bardzo wygodny ponieważ tutaj to My decydujemy jak często będziemy w nim zbierać darmowe litecoiny. Po zalogowaniu widzimy jak nasze litoshi stopniowo przybywają i możemy je zebrać co 5 minut, co 10 minut, co godzinę lub raz dziennie, wtedy kiedy mam na to ochotę.

Najlepiej jest wchodzić na Moon Litecoin dwa lub trzy razy dziennie i zyskać „samo uzbierane” w tym czasie litoshi. Aby zebrać naliczone litoshi klikamy przycisk „claim now”, a następnie rozwiązujemy captcha i litoshi dopisują się do naszego konta. Przelew z Moon Litecoin na nasz portfel zostanie automatycznie wykonany po uzbieraniu minimum 500 000 litoshi, przelewy są realizowane w każdą sobotę – niedzielę. Jest tu także program partnerski w którym otrzymujemy 25% z kliknięć osób poleconych.

Dodatkowo w Moon Litecoin są bonusy, np.: bonus za codzienne logowanie się, który zaczyna się od 1%, a kończy się na 100% – dzięki czemu zwiększa się ilość zbieranych litoshi, ale jeżeli nie zalogujemy się jednego dnia bonus zbieramy od początku.

 

Rejestracja do MoonLitecoin: KLIKNIJ TUTAJ

 


 

ETH Ethereum

Ethereum jest platformą i językiem programowania oraz jedną z kryptowalut. Pozwala na zbudowanie dowolnej aplikacji Bitcoinowej, a następnie uruchomienie jej w ramach sieci maszynowej sprzężonej w projekcie Ethereum. Autorzy nazywają ją rozproszoną siecią obliczeniową. Wykorzystywana w niej waluta Ether, stosowana jest do kupowania usług, np. przesyłania ETH pomiędzy innymi użytkownikami.

1 ETH = 262 $ (stan na 06.06.2017)

Strony do zbierania darmowych Ethereum

 

Multicoin Faucet (ETH) i (BTC)

Faucet czyli kranik w którym można zbierać jednocześnie dwa rodzaje kryptowalut: Ethereum i Bitcoin. Jest bardzo podobny w działaniu do opisanego powyżej FreeDogecoin oraz do FreeBitcoin. Rejestrujemy się podając User name, hasło, e-mail i adres naszego portfela BTC oraz adres naszego portfela ETH.

Na górze po lewej stronie klikamy przycisk: Go to Ethereum Faucet i wybieramy obrazek z zieloną kostką – klikamy Roll Dice – pojawi się captcha którą wypełniamy i klikamy przycisk Roll co rozpoczyna losowanie liczby. Ilość ethereum jakie otrzymamy zależy od wylosowanej liczby, według przykładowej tabeli:

Tabela ta zmienia się każdego dnia, są inne liczby i ilości ethereum. Ethereum możemy tutaj losować co 30 minut. Przelew uzbieranych ETH na nasz portfel możemy wykonać po uzbieraniu minimum 0.00200000 ETH.

Tak samo zbieramy w tym faucecie Bitcoiny: na górze po lewej stronie klikamy przycisk: Go to Bitcoin Faucet i wybieramy obrazek z zieloną kostką – klikamy Roll Dice – pojawi się captcha którą wypełniamy i klikamy przycisk Roll co rozpoczyna losowanie liczby. Bitcoiny możemy losować co 60 minut. Przelew uzbieranych BTC na nasz portfel możemy wykonać po uzbieraniu minimum 0.00070000 BTC.

Jest tu także program partnerski w którym otrzymujemy 35% z kliknięć osób poleconych.

Rejestracja do Multicoin Faucet: KLIKNIJ TUTAJ

 


 

SwissAdsPays ETH Faucet

Kolejny bardzo podobny do powyższej opisanego Multicoin Faucet oraz topowych kraników z serii FreeBitcoin, w którym zbieramy Ethereum. Rejestrujemy się podając User name, hasło, e-mail i adres naszego portfela ETH. Na górze klikamy w zakładkę Faucet – pojawi się captcha którą wypełniamy i klikamy przycisk Claim co rozpoczyna losowanie liczby. Ilość ethereum jakie otrzymamy zależy od wylosowanej liczby, według przykładowej tabeli:

Tabela ta zmienia się każdego dnia, są inne liczby i ilości ethereum. Ethereum możemy tutaj losować co 60 minut. Przelew uzbieranych ETH na nasz portfel możemy wykonać po uzbieraniu minimum 0.00400000 ETH – na górze wchodzimy w zakładkę Account i w Withdrawal. Jest tu także program partnerski w którym otrzymujemy 25% z kliknięć osób poleconych – zakładka Referrals.

Rejestracja do SwissAdsPays ETH Faucet: KLIKNIJ TUTAJ

 


 

Ranking kryptowalut

 

 

 

 


 

 

*Rejestrując się z mojego linka na którejś z w/w stron, możesz liczyć na moją pomoc.

Znajdziesz mnie tutaj: Facebook > KLIK , FutureNet > KLIK

Możesz także napisać do mnie na ten adres mailowy: gajzler.malgorzata@gmail.com