Kalendarium Wrzesień 2015

Zapraszam na drugi post z cyklu Kalendarium, na temat ważnych wydarzeń, świąt, festiwali, imprez kulturalnych i eventów, które będą się odbywały w najbliższym czasie w hrabstwie Carlow.

A jeśli chcielibyście poznać kalendarium najważniejszych i najciekawszych wydarzeń z całego świata to znajdziecie je na stronie Klubu Polki na Obczyźnie KLIK

A oto co ciekawego i wyjątkowego wydarzy się w hrabstwie Carlow w nadchodzącym miesiącu wrześniu.

Kalendarium Wrzesień 2015

05.09. / 22.09. / Wild Mushroom Workshop – Blackstairs Eco Trails

Praktyczne warsztaty organizowane przez Blackstairs Eco Trails, na których będzie można dowiedzieć się wszystkiego o grzybach występujących w pięknych lasach Gór Blackstairs. Wykwalifikowani eksperci podpowiedzą, gdzie warto wybrać się na grzyby, jak ich szukać i  jak odróżniać jadalne od niejadalnych.

Szczegółowe informacje o Blackstairs Eco Trails znajdziesz tutaj KLIK

Boletus Edulis – Borowik szlachetny

07-09.09 / County Carlow Golf Classic

Kurs klasycznego golfa w hrabstwie Carlow

Carlow Turism organizuje doroczny klasyczny golf, w tym m.in. trzy kursy golfa –  w Carlow Golf Club, Bunclody Golf and Fishing Club oraz Mount Wolseley Hotel, Spa and Golf Resort. Opłata za wcześniejszą rezerwację to 159 € za osobę – obowiązuje do 31 lipca. Opłata w wysokości 175 € za osobę – obowiązuje od 01 sierpnia r. Cena obejmuje 3 rundy golfa, 3 kupony na posiłki, uroczystą kolację, oraz wkład do funduszu przeznaczonego na nagrody.

Program Carlow Golf Classic znajdziesz tutaj KLIK

Carlow Golf Club (górne zdjęcie po lewej); Bunclody Golf and Fishing Club (górne zdjęcie po prawej); Mount Wolseley Hotel, Spa and Golf Resort (zdjęcie na dole)

11-13.09. / Wild Food Summer School – Blackstairs Eco Trails

Letnia Szkoła w Blackstairs Eco Trails

Trzy dni praktycznych warsztatów o dziko rosnącej bezpiecznej żywności, warsztaty kulinarne, wykłady, konkursy, a także wiele stoisk prezentujących lokalne produkty i rzemiosło.

Szczegółowe informacje o Blackstairs Eco Trails znajdziesz tutaj KLIK

Wild Food Summer School – Blackstairs Eco Trails

14-20.09. / Bulb Planting Week – Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Tydzień sadzonek w Centrum Ogrodniczym Arboretum

Posadzenie sadzonek o tej porze roku jest ważne, jeśli chcemy cieszyć się ogrodem pełnym kolorów na wiosnę. Eksperci z Arboretum, zdobywcy tytułu Najlepszy Sklep Roku 2015 w Irlandii, będą dostępni podczas Tygodnia Sadzonek, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Praktyczne warsztaty odbędą się w dniu 19 września o 11:30.

Wpis o Arboretum Lifestyle & Garden Centre znajdziesz tutaj KLIK

Arboretum Lifestyle & Garden Centre

20.09. / Rosdillig Vintage Rally and Steam Threshings

Rajd zabytkowych ciągników i silników parowych.

Rosdillig Vintage Club jest gospodarzem corocznego rajdu od 1988 roku. Parada zabytkowych silników rolniczych, zabytkowych i klasycznych samochodów, ciągników, motocykli, silników młócących oraz silników parowych odbywa się w idyllicznym otoczeniu – w miejscowości Borris w hrabstwie Carlow.

Rosdillig Vintage Rally and Steam Threshings

27.09. / Carlow Marathon

Maraton w hrabstwie Carlow

Coroczny Maraton hrabstwa Carlow odbędzie się w niedzielę 27 września, o godzinie 11:00. Jest to  impreza przygotowująca do Dublin City Marathon. Maraton odbędzie się  w miejscowości Leighlinbridge w hrabstwie Carlow. Podzielony na Półmaraton, Mini maraton i maraton kobiet. Medale i wyróżnienia zostaną wręczone zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.

Carlow Marathon

01-30.09. / VISUAL Centre for Contemporary Art & The George Bernard Shaw Theatre

Warto również odwiedzić VISUAL Centrum Sztuki Współczesnej – usytuowane w samym centrum miasta Carlow, zajmuje powierzchnię 3130 m², znajdują się tu m.in. – galeria, teatr, restauracja, bar, księgarnia. Jest to największa przestrzeń wystawiennicza dla współczesnej sztuki wizualnej w kraju. Przez cały rok odbywają się tu liczne wystawy  lokalnych, krajowych i międzynarodowych artystów.

Wrześniowy program wydarzeń w VISUAL znajdziesz tutaj KLIK

Wpis o VISUAL tutaj KLIKoraz KLIK

The AIB EIGSE OPEN SUBMISSION 2015 / VISUAL Centre for Contemporary Art / Link and Studio Gallery / 29 May – 13 September 2015

01-30.09. / Carlow County Museum

Natomiast jeśli ktoś nie przepada za sztuką współczesną to proponuję odwiedzić Carlow County Museum. Najnowsze County Museum w Irlandii, otwarto je w 2012 roku. Mieści się ono w dawnym klasztorze Presentation, w samym centrum miasta Carlow. Muzeum posiada cztery sale wystawowe, w dwu większych mieści się stała kolekcja, a dwie mniejsze są wykorzystywane do wystaw czasowych. Wciąż rosnące zbiory muzeum zawierają już ponad 5000 eksponatów. Szczególnie polecana wśród eksponatów jest wspaniała XIX -wieczna ambona z Katedry Carlow, która została m.in. umieszczona przez Irish Times w: „Historia Irlandii w 100 obiektach”.

Wpis o muzeum znajdziesz tutaj KLIK

Carlow County Museum

01-30.09. / County Carlow Millitary Museum

Każdy kto interesuje się historią wojska oraz historią uzbrojenia powinien odwiedzić County Carlow Military Museum. Jest to muzeum prywatne, prowadzone przez specjalną grupę wolontariuszy, w tym lokalnych historyków. Umieszczone w starym, zabytkowym kościele na terenie Saint Hospital Dympnas w mieście Carlow. UWAGA: Muzeum otwarte jest tylko w niedziele, w godzinach 14:00–17:00, od marca do listopada, wstęp kosztuje 2,50 euro.

Wpis o muzeum znajdziesz tutaj KLIK

County Carlow Millitary Museum

Zachęcam do odwiedzenia hrabstwa Carlow, warto to zrobić właśnie we wrześniu, biorąc udział w którymś z w/w wydarzeń. A jeśli mnie uda się uczestniczyć w którymś z nich to na pewno przedstawię swoją relację na blogu.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *