Kalendarium Listopad – Grudzień 2015

Zbliża się listopad, czas więc na kolejny post z cyklu Kalendarium, w którym znajdziecie informacje o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach, świętach, imprezach kulturalnych i eventach odbywających się w hrabstwie Carlow.

Zapraszam również do zapoznania się z listą imprez odbywających się w różnych krajach, znajdziecie ją na blogu Klubu Polki na Obczyźnie

Tym razem połączyłam kalendarium listopadowe i grudniowe ponieważ wiele wydarzeń rozpoczyna się w listopadzie a potrwa aż do drugiej połowy grudnia.

Kalendarium Listopad – Grudzień 2015

01.11. – 24.12. / Christmas – Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Boże Narodzenie w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Przez cały rok Centrum zaskakuje odwiedzających jakimiś nowinkami obrazującymi zmieniające się pory roku. W zimie Arboretum pełne jest bajecznych ozdób i pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty. Co roku powstaje też w nim wioska Świętego Mikołaja, z domem dla jego elfów i prawdziwymi żywymi reniferami. Jedną z wielu atrakcji jest śniadanie ze Świętym Mikołajem oraz olbrzymia skrzynka pocztowa do której do 16 grudnia można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. Skrzynka stworzona jest przez fundację Laury Lynn i dzięki specjalnym znaczkom pocztowym za 2 euro zbiera fundusze na hospicjum dla chorych dzieci.

Rezerwacji na śniadanie z Mikołajem można dokonać tutaj: Christmas – Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Wpis na blogu: Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Boże Narodzenie w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

14.11. – 24.12. / Rathwood Christmas Santa Train

Bożonarodzeniowy Pociąg w Rathwood

Centrum Rathwood zaprasza do udziału w magii Świąt Bożego Narodzenia. Uroczyste obchody tego święta  po raz pierwszy odbyły się tu 20 lat temu. Dziś jest to jedno z najbardziej popularnych, nie tylko w hrabstwie Carlow, ale w całej Irlandii wydarzenie świąteczne. Magiczne doświadczenie dla całej rodziny. Wśród tegorocznych atrakcji: podróż na pokładzie pociągu Rathwood Santa Train do magicznego lasu, spacer po zaczarowanym lesie, spotkanie z elfami i reniferami, wizyta w domu Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej. Każda rodzina spotka Mikołaja indywidualnie i każde dziecko otrzyma specjalny prezent od Świętego Mikołaja.

Rezerwacji można dokonywać już od 1 września tutaj: Rathwood Christmas Santa Train

Już od 14 listopada stanie w Rathwood specjalna skrzynka pocztowa, do której można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. W warsztacie Świętego Mikołaja dzieci będą mogły stworzyć swojego własnego Elfa i otrzymać jego akt urodzenia. W centrum stanie też świąteczna karuzela, będzie oczywiście można kupić tu rozmaite świąteczne prezenty i wypieki.

Bożonarodzeniowy pociąg w Rathwood

21.11. – 23.12. Christmas Elf Chocolate Workshop – Chocolate Garden of Ireland

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland

Czekoladowe warsztaty to ciekawe zajęcia, na których można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji czekolady, uprawie kakao, wykonać i ozdobić samodzielnie swój produkt czekoladowy, a także skosztować różnych gatunków najwyższej jakości tego smakołyku. W okresie Bożonarodzeniowym warsztaty prowadzone są przez Elfy a uczestnicy przygotowują świąteczne wyroby z czekolady pod ich doświadczonym okiem 🙂

Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas Elf Chocolate Workshop

W sklepie Chocolate Garden of Ireland można będzie kupić świąteczne czekoladki w różnych, także “świątecznych”,  kształtach.

Wpis na blogu: Chocolate Garden of Ireland

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland

28.11. – 20.12. Delta Christmas Craft Fair and Lighting Display

Bożonarodzeniowe targi i pokazy świateł świątecznych w Delta Centrum i Ogrodach Sensorycznych Delta

Co roku Delta Centrum jest gospodarzem popularnych targów Bożonarodzeniowych, w których udział biorą najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow. Wśród oferowanych produktów będzie można kupić dekoracje i ozdoby świąteczne, domowej produkcji sery, soki, dżemy, konfitury, naleśniki, domowe wypieki, przeróżne słodycze, jak również mnóstwo oryginalnych, ręcznie wykonanych wyrobów, m.in. ceramikę i biżuterię. Ogromny wybór świątecznych ciast i deserów dostępny będzie na zamówienie. A całe Ogrody Sensoryczne Delta będą świątecznie przyozdobione światełkami i dekoracjami. Powstanie Grota Świętego Mikołaja, będą warsztaty dla dzieci prowadzone przez Elfy oraz różne konkursy i zabawy świąteczne.

Wpis na blogu o Delta Sensory Gardens znajdziesz tutaj: Delta Sensory Gardens – Summer 2015 oraz tutaj Delta Sensory Gardens

Ogrody Sensoryczne Delta

01.12. – 24.12. Christmas – Rancho Reilly

Boże Narodzenie na Rancho Reilly

Świąteczna atmosfera, światła i dekoracje bożonarodzeniowe zapanują na całym Rancho. Wśród atrakcji warsztaty Elfów i dekorowanie świątecznego drzewka, podróż na pokładzie magicznego muzycznego pojazdu, spotkanie ze Świętym Mikołajem i reniferami. Podczas oczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja można będzie poznać i pogłaskać zwierzęta mieszkające na Rancho, jeśli one na to pozwolą 🙂

Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas – Rancho Reilly

Rancho Reilly

05.-06.12., 12-13.12. i 19-20.12. Christmas – Huntington Castle

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

Boże Narodzenie w Huntington Castle to szczególne wydarzenie, w tym roku przez trzy weekendy grudnia zamek będzie otwarty dla zwiedzających. Przez cały grudzień na dziedzińcu zamkowym będzie można zaopatrzyć się w świąteczne drzewko najwyższej klasy, korzystając z porad eksperta sadownika. W niedzielę 20 grudnia w zamku odbędzie się coroczny świąteczny jarmark żywności. Otwarta będzie również herbaciarnia i sklep z pamiątkami. A na koniec uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem w jednym z najznakomitszych pokoi zamkowych.

Wpis na blogu: Huntington Castle

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

06.12. Duckett’s Grove Christmas Craft & Food Fair

Bożonarodzeniowy jarmark w Duckett`s Grove

Duckett`s w Grove zaprasza odwiedzających na coroczny świąteczny jarmark w magicznej scenerii. Najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow będą oferowali dekoracje i ozdoby świąteczne, domowej produkcji sery, soki, dżemy, konfitury, naleśniki, świąteczne domowe wypieki, przeróżne słodycze, jak również mnóstwo oryginalnych, ręcznie wykonanych wyrobów, m.in. ceramikę i biżuterię. Wśród atrakcji również grota Świętego Mikołaja, tradycyjne kolędy, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Wpis na blogu: Duckett`s Grove

Duckett`s Grove

24.12. Christmas Eve Wigilia

25.12. Christmas Day Boże Narodzenie, Święto Narodowe

26.12. St. Stephen`s Day / Boxing Day Dzień Świętego Szczepana

Wpis na blogu: Święta Bożego Narodzenia w Irlandii

Grota Świętego Mikołaja i Choinka w Carlow Shopping Centre, Skrzynka pocztowa w miasteczku Carlow w 2014 r.

Jeśli planujecie odwiedzić hrabstwo Carlow, warto to zrobić właśnie w listopadzie lub grudniu, biorąc udział w którymś z w/w wydarzeń. Ja też postaram się uczestniczyć w którymś z nich i zdać relację na blogu. Do zobaczenia!

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *