Kalendarium Listopad – Grudzień 2015

Zbliża się listopad, czas więc na kolejny post z cyklu Kalendarium, w którym znajdziecie informacje o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach, świętach, imprezach kulturalnych i eventach odbywających się w hrabstwie Carlow.

Zapraszam również do zapoznania się z listą imprez odbywających się w różnych krajach, znajdziecie ją na blogu Klubu Polki na Obczyźnie

Tym razem połączyłam kalendarium listopadowe i grudniowe ponieważ wiele wydarzeń rozpoczyna się w listopadzie a potrwa aż do drugiej połowy grudnia.

Kalendarium Listopad – Grudzień 2015

01.11. – 24.12. / Christmas – Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Boże Narodzenie w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Przez cały rok Centrum zaskakuje odwiedzających jakimiś nowinkami obrazującymi zmieniające się pory roku. W zimie Arboretum pełne jest bajecznych ozdób i pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty. Co roku powstaje też w nim wioska Świętego Mikołaja, z domem dla jego elfów i prawdziwymi żywymi reniferami. Jedną z wielu atrakcji jest śniadanie ze Świętym Mikołajem oraz olbrzymia skrzynka pocztowa do której do 16 grudnia można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. Skrzynka stworzona jest przez fundację Laury Lynn i dzięki specjalnym znaczkom pocztowym za 2 euro zbiera fundusze na hospicjum dla chorych dzieci.

Rezerwacji na śniadanie z Mikołajem można dokonać tutaj: Christmas – Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Wpis na blogu: Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Boże Narodzenie w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

14.11. – 24.12. / Rathwood Christmas Santa Train

Bożonarodzeniowy Pociąg w Rathwood

Centrum Rathwood zaprasza do udziału w magii Świąt Bożego Narodzenia. Uroczyste obchody tego święta  po raz pierwszy odbyły się tu 20 lat temu. Dziś jest to jedno z najbardziej popularnych, nie tylko w hrabstwie Carlow, ale w całej Irlandii wydarzenie świąteczne. Magiczne doświadczenie dla całej rodziny. Wśród tegorocznych atrakcji: podróż na pokładzie pociągu Rathwood Santa Train do magicznego lasu, spacer po zaczarowanym lesie, spotkanie z elfami i reniferami, wizyta w domu Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej. Każda rodzina spotka Mikołaja indywidualnie i każde dziecko otrzyma specjalny prezent od Świętego Mikołaja.

Rezerwacji można dokonywać już od 1 września tutaj: Rathwood Christmas Santa Train

Już od 14 listopada stanie w Rathwood specjalna skrzynka pocztowa, do której można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. W warsztacie Świętego Mikołaja dzieci będą mogły stworzyć swojego własnego Elfa i otrzymać jego akt urodzenia. W centrum stanie też świąteczna karuzela, będzie oczywiście można kupić tu rozmaite świąteczne prezenty i wypieki.

Bożonarodzeniowy pociąg w Rathwood

21.11. – 23.12. Christmas Elf Chocolate Workshop – Chocolate Garden of Ireland

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland

Czekoladowe warsztaty to ciekawe zajęcia, na których można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji czekolady, uprawie kakao, wykonać i ozdobić samodzielnie swój produkt czekoladowy, a także skosztować różnych gatunków najwyższej jakości tego smakołyku. W okresie Bożonarodzeniowym warsztaty prowadzone są przez Elfy a uczestnicy przygotowują świąteczne wyroby z czekolady pod ich doświadczonym okiem 🙂

Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas Elf Chocolate Workshop

W sklepie Chocolate Garden of Ireland można będzie kupić świąteczne czekoladki w różnych, także „świątecznych”,  kształtach.

Wpis na blogu: Chocolate Garden of Ireland

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland

28.11. – 20.12. Delta Christmas Craft Fair and Lighting Display

Bożonarodzeniowe targi i pokazy świateł świątecznych w Delta Centrum i Ogrodach Sensorycznych Delta

Co roku Delta Centrum jest gospodarzem popularnych targów Bożonarodzeniowych, w których udział biorą najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow. Wśród oferowanych produktów będzie można kupić dekoracje i ozdoby świąteczne, domowej produkcji sery, soki, dżemy, konfitury, naleśniki, domowe wypieki, przeróżne słodycze, jak również mnóstwo oryginalnych, ręcznie wykonanych wyrobów, m.in. ceramikę i biżuterię. Ogromny wybór świątecznych ciast i deserów dostępny będzie na zamówienie. A całe Ogrody Sensoryczne Delta będą świątecznie przyozdobione światełkami i dekoracjami. Powstanie Grota Świętego Mikołaja, będą warsztaty dla dzieci prowadzone przez Elfy oraz różne konkursy i zabawy świąteczne.

Wpis na blogu o Delta Sensory Gardens znajdziesz tutaj: Delta Sensory Gardens – Summer 2015 oraz tutaj Delta Sensory Gardens

Ogrody Sensoryczne Delta

01.12. – 24.12. Christmas – Rancho Reilly

Boże Narodzenie na Rancho Reilly

Świąteczna atmosfera, światła i dekoracje bożonarodzeniowe zapanują na całym Rancho. Wśród atrakcji warsztaty Elfów i dekorowanie świątecznego drzewka, podróż na pokładzie magicznego muzycznego pojazdu, spotkanie ze Świętym Mikołajem i reniferami. Podczas oczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja można będzie poznać i pogłaskać zwierzęta mieszkające na Rancho, jeśli one na to pozwolą 🙂

Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas – Rancho Reilly

Rancho Reilly

05.-06.12., 12-13.12. i 19-20.12. Christmas – Huntington Castle

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

Boże Narodzenie w Huntington Castle to szczególne wydarzenie, w tym roku przez trzy weekendy grudnia zamek będzie otwarty dla zwiedzających. Przez cały grudzień na dziedzińcu zamkowym będzie można zaopatrzyć się w świąteczne drzewko najwyższej klasy, korzystając z porad eksperta sadownika. W niedzielę 20 grudnia w zamku odbędzie się coroczny świąteczny jarmark żywności. Otwarta będzie również herbaciarnia i sklep z pamiątkami. A na koniec uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem w jednym z najznakomitszych pokoi zamkowych.

Wpis na blogu: Huntington Castle

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

06.12. Duckett’s Grove Christmas Craft & Food Fair

Bożonarodzeniowy jarmark w Duckett`s Grove

Duckett`s w Grove zaprasza odwiedzających na coroczny świąteczny jarmark w magicznej scenerii. Najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow będą oferowali dekoracje i ozdoby świąteczne, domowej produkcji sery, soki, dżemy, konfitury, naleśniki, świąteczne domowe wypieki, przeróżne słodycze, jak również mnóstwo oryginalnych, ręcznie wykonanych wyrobów, m.in. ceramikę i biżuterię. Wśród atrakcji również grota Świętego Mikołaja, tradycyjne kolędy, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Wpis na blogu: Duckett`s Grove

Duckett`s Grove

24.12. Christmas Eve Wigilia

25.12. Christmas Day Boże Narodzenie, Święto Narodowe

26.12. St. Stephen`s Day / Boxing Day Dzień Świętego Szczepana

Wpis na blogu: Święta Bożego Narodzenia w Irlandii

Grota Świętego Mikołaja i Choinka w Carlow Shopping Centre, Skrzynka pocztowa w miasteczku Carlow w 2014 r.

Jeśli planujecie odwiedzić hrabstwo Carlow, warto to zrobić właśnie w listopadzie lub grudniu, biorąc udział w którymś z w/w wydarzeń. Ja też postaram się uczestniczyć w którymś z nich i zdać relację na blogu. Do zobaczenia!

Please follow and like us:

24 myśli na temat “Kalendarium Listopad – Grudzień 2015

  1. Ja jak zwykle jestem w tyle i myślami nadal błądzę w okolicach lata i wakacji 😉 A więc mówicie, ze do Bożego Narodzenia już bliżej, niż dalej? Kiedy to tak zleciało? Mogę załadować wolniejszą wersję życia? 🙂

  2. Ale czad! Achhh gdyby u nas takie wydarzenia organizowali! Z całego serca kocham ten świąteczny klimat i wszystkie te małe mikołajowo-bożonarodzeniowe rzeczy niesamowicie mnie cieszą 😉

  3. No święta już tuż tuż. Dla mnie jest to bardzo przyjemny okres. Pewnie wielu z nas będzie mieć zaś problem z prezentami. Na szczęście ja już wymyśliłam prezent dla najważniejszej dla mnie osób czyli dla mamy. Postanowiłam, ze kupie jej piękną szkatułkę na biżuterię a do środka włożę dodatkowy prezent w postaci naszyjnika z jej ulubionej strony internetowej. Moja mama uwielbia ręcznie robioną biżuterię, którą kupuje na http://www.magicstones.co zawsze się zachwyca ich biżuterią z kamieni naturalnych lub orgonitów. Więc postanowiłam, że w tym roku kupie jej pod choinkę jakiś drobiazg. Jeśli ktoś nie wie co kupić dziewczynie, siostrze lub mamie to polecam ich biżuterię lub orgonity bo są naprawdę wyjątkowe.

  4. Ojej, ale się cieszę, że już niedługo święta! To chyba mój ulubiony czas w ciągu roku 🙂 A teraz będzie szczególnie ważny, bo zaczniemy Rodzinie mówić o naszym ślubie! 🙂

Dodaj komentarz