Holy Family Church Askea Carlow

Dziś wybrałam się do najbliższego kościoła aby zobaczyć jak celebrowana jest tutaj Wielka Sobota. Najbliżej mojego miejsca zamieszkania znajduje się Holy Family Church Askea Carlow (czyli Kościół Świętej Rodziny).

Kościół został zbudowany w 1976 roku, w niepowtarzalnym stylu – ma on owalny kształt przypominający Arkę Noego.

Nie jestem za bardzo religijna, do kościoła chodzę dwa razy w roku – na Boże Narodzenie i Wielkanoc 🙂 W Polsce właśnie zawsze w Wielką Sobotę chodziłam zwykle przed południem z koszyczkiem ze święconką. Krótkie msze na których świecono pokarmy odbywały się przez cały dzień, tutaj takiego zwyczaju nie ma. Byłam w kościele przed południem (bez święconki 🙂) a kościół był całkowicie pusty.

Kościół jak widać w środku jest bardzo ładny i nowoczesny. Praktycznie jedyną oznaką że są Święta Wielkanocne są tutaj świąteczne stroiki oraz harmonogram odbywania się mszy, z którego wynika że w dniu dzisiejszym odbędzie się jedna msza o godzinie ósmej wieczorem. Jutro w Wielka Niedzielę można przyjść na msze poranne – na godzinę dziewiątą lub dziesiątą trzydzieści albo na msze o godzinie dwunastej w nocy 🙂 W Wielkanocny Poniedziałek na dziewiąta trzydzieści.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *