Fussy Galore – najsłynniejszy Vintage Shop w Hrabstwie Carlow

 

Fussy Galore to najsłynniejszy Vintage Shop w miasteczku Carlow, znany nie tylko w Hrabstwie Carlow ale w i całej Irlandii jak i zagranicą.

Sklep usytuowany jest w samym sercu miasteczka Carlow na jednej z głównych ulic, a dokładnie na Dublin Street – pod numerem 19.

Na pewno nie jest to zwyczajny sklep ze starociami, O nie!

U Fussy Galore znajdziemy oryginalną, wysokiej jakości odzież i dodatki vintage oraz retro dla kobiet i mężczyzn preferujących smak i styl minionych czasów, głównie stroje z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych. Fussy oferuje również kolekcję strojów rockabilly, strojów popularnych w konkursach Strictly Come Dancing, a także stroje na wesela, komunie i inne oficjalne uroczystości i ceremonie. Niektóre ubrania nigdy nie były noszone i używane. W ofercie znajdują się także limitowane kolekcje ubrań Lindy Bop, Dolly i Dotty, czy Banned Apparel.

Znajdziemy tu biżuterię w stylu vinage, torebki, buty, paski, apaszki, kapelusze i inne dodatki do garderoby ale również i książki, różne dodatki do domu tj. np. zasłony z lat 70-tych, szkło i porcelanę. Sklep opisywany jest przez klientów jako “jaskinia Alladyna”; “sklep, w którym można by spokojnie umrzeć” oraz jako “dobra zabawa w szperaniu”.

 

Historia Fussy Galore

Nazwa Fussy Galore pochodzi od Pussy Galore – fikcyjnej postaci z powieści Iana Fleminga z Jamesem Bondem z 1959 roku, Goldfinger i filmu z 1964 roku o tym samym tytule.

Właścicielka Fussy Galore to Nuala Reddy (Reddy od koloru włosów i nie jest to prawdziwe nazwisko) aka Fussy Galore, która od dziecka uwielbiała modę i ubrania. Zaczynała w latach szkolnych, szyjąc własne ubrania, a potem przyjmując zlecenia od znajomych i osób, które zatrzymywały się, aby podziwiać jej stroje. Pierwszy pokaz mody Nuala prowadziła pod hasłem “Go For It”, gdy miała 17 lat. Jej projekty były wykonane w stylu vintage. Podróżowała po świecie przez piętnaście lat i uwielbiała zbierać niezwykłe i ekscentryczne stroje, dokądkolwiek się udawała.

Dziś Nuala pozyskuje ubrania i przedmioty z kilku krajów. Można ją spotkać na różnych targach w stylu vintage i innych imprezach rozrywkowych w Irlandii przez cały rok. Prywatne spotkania są również dostępne dla osób, które wolą dyskrecję podczas robienia zakupów.

Każdy przedmiot dostępny w sklepie jest ręcznie, naprawiany, odnawiany, oczyszczany i “ukochany” przez Nualę. W skład asortymentu wchodzą: odzież dzienna, wieczorowa, koktajl i wszelkiego rodzaju bajeczne sukienki odpowiednie na ceremonie, uroczystości itp. Również kolekcja biżuterii, kapeluszy, apaszek i toreb. Dla panów … kurtki, (zwłaszcza tweedy), czasami płaszcze, kamizelki, swetry, krawaty, czapki, szelki, jedwabne chusty, garnitury i tak, sukienki i szpilki też 🙂 Dyskrecja zapewniona.

Najsłynniejszy Vinage Shop z Hrabstwa Carlow
Stroje Fussy Galore znalazły się w telewizyjnych programach modowych tj. Xposé w TV3 i TV-AM, w serialu Do not Tell the Bride i w Nationwide RTE. Niedawno program telewizyjny “Badlands” kupił od Fussy zestaw pasmanteryjny i abażury. Niektóre z przedmiotów znajdują się w Muzeum GPO w ramach wystawy z 1916 roku. Nuala miała przyjemność pracować nad filmem z Buckled Cranium i dostarczać stroje. Sukienki Fussy Galore wystąpiły także w reklamie Avonmore Cream z szefem kuchni Neven Maguire.
 
Co roku gazeta Irish Times ogłasza wybory The Best Shops in Ireland (Najlepszego Sklepu w Irlandii), w różnych kategoriach. W 2016 Fussy Galore Vintage Shop zdobył nagrodę The Best Shops in Ireland w kategorii najlepiej prezentujący się lokal (tzw. The Best Front Shop).
 
Zapraszam na oficjalną stronę sklepu Fussy Galore: www.fussygalore.com
 
Natomiast informacje i aktualizacje dotyczące wszystkich aspektów vintage w Irlandii, najlepszych targów vintage znajdziecie tutaj:
Moja Fotorelacja:
Zdjęcia z “Vintage Fayre Carlow” który odbył się 25 lutego 2018 u Fussy Galore, na 19 Dublin Street w Carlow. Moda w stylu vintage, ręcznie robiona biżuteria oraz inne lokalnie wykonane rękodzieło.

 
PS. Jeśli znajdziesz się w Carlow, koniecznie sprawdź fantastyczny Fussy Galore Vintage Shop.
Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *