Daffodils, pierwszy dzień wiosny ?

Jak wygląda mój pierwszy dzień wiosny w krainie deszczowców 😀

Jaka pogoda dzisiaj w Carlow? Częściowe zachmurzenie, temperatura 8°C, szansa opadów 10%, wilgotność 80%, wiatr 13 km/h. A mnie obudziło słońce i przepiękny widok za oknem – piękne, błękitne niebo 😀 Przepiękny pierwszy dzień wiosny jak na krainę deszczowców 😀

A przez ostatnie dni mocno wiało, było zimno, ale nie tak zimno jak w pierwszych tygodniach mojego pobytu tutaj – kiedy cały czas narzekałam że zamarzam – siedziałam w domu ciepło ubrana pod dwoma kocami i kołdrą Domy mają tutaj bardzo zimne pomimo włączonego  ogrzewania nadal niesamowicie zimno.

Trzeba się do tego przyzwyczaić – moim sposobem są codzienne spacery – wychodzę codziennie  na  minimum 20 minut, niezależnie od tego jaka jest pogoda.

Tym bardziej cieszę się że już wiosna i będzie coraz cieplej. Obecnie mam w domu 18°C

Symbolem wiosny i dla mnie symbolem Carlow są właśnie Daffodils – żonkile są w prawie każdym ogródku. A to są Daffodils z mojego ogródka.

28-ego marca będzie Daffodils Day w Irlandii – dzień pozyskiwania funduszy na walkę z rakiem przez Irish Cancer Society.

Właśnie kiedy skończyłam wpis na blogu zmieniła się pogoda, zachmurzyło się, zaczął wiać silny wiatr i teraz nawet pada deszcz. Czyli jednak prawdziwa kraina deszczowców 🙂 teraz to już prawdziwa ulewa – strasznie się zrobiło, prawie hurricane 😉 a szansa na opady była tylko 10%.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *