Country Carlow Military Museum

Czy warto umieścić County Carlow Military Museum w swoich planach zwiedzania Carlow? Na pewno TAK – jeśli ktoś interesuje się historią wojska oraz historią uzbrojenia – powinien być zadowolony.

Poza tym muzeum jest strategicznie usytuowane na skrzyżowaniu Athy Road i Old Dublin Road. Zostało umieszczone w starym, zabytkowym kościele na terenie Saint Hospital Dympnas. Jest to muzeum prywatne, prowadzone przez specjalną grupę wolontariuszy, w tym lokalnych historyków.

ALE UWAGA: Muzeum otwarte jest tylko w niedziele, w godzinach 14:00–17:00, od marca do listopada, tak wiec można wybrać się w jakieś deszczowe niedzielne popołudnie, wstęp kosztuje 2,50 euro.

Muzeum powstało w 1995 roku, początkowo z siedzibą w Carlow Town, zostało otwarte w czerwcu 1996 roku, a do swojej obecnej lokalizacji przeniosło się w roku 2001.

County Carlow Military Museum oferuje szeroką gamę eksponatów dotyczących historii wojskowości Carlow, związanych z konfliktami lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi. Najstarsze artefakty pochodzą z końca XVIII wieku, a najnowsze z czasów współczesnych –  można poznać szczegółową historię irlandzkiej armii lokalnych Rezerw Sił Obronnych, pokojowych ONZ, Carlow Milicji, I wojny światowej, wojny o niepodległość i wiele więcej.

Jedną z głównych atrakcji są mundury irlandzkich sił obronnych (podobno można je nawet przymierzyć), a wolontariusze zakładają je podczas parady na Świętego Patryka.

Jest też replika rowu z I wojny światowej przedstawiająca codzienne życie Irlandczyków, którzy służyli w armii brytyjskiej. Pokazane są również szczegóły irlandzkich misji pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kongo, Libanie i Somali. Pokazani są żołnierze z Carlow w armiach na całym świecie oraz produkcja pojazdu opancerzonego w Carlow w czasie II wojny światowej.

Malutkie Country Carlow Military Museum kryje w sobie więcej niż się spodziewacie, zachęcam więc do odwiedzenia go 🙂

Please follow and like us:

Dodaj komentarz