Carlow Vintage and Classic Motor Club – Show 2017

 

Jaguary, Cadillaki, Chevrolety, Rolls Royce, Mustangi, Mercedesy …

W Irlandii popularne są pokazy zabytkowych, klasycznych aut takie jak ten zorganizowany w dniach 12-13 sierpnia 2017 przez Carlow Vintage and Classic Motor Club. Kluby zrzeszające posiadaczy klasycznych aut znajdują się w wielu irlandzkich miasteczkach w każdym hrabstwie. Jest wielu posiadaczy jak i miłośników takich aut to i imprezy tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem. Auta też zawsze biorą udział w Paradzie w Dniu Świętego Patryka.

Taki pokaz to niesamowita okazja, nie tylko dla miłośników motoryzacji, do przyjrzenia się z bliska, ciekawym markom i modelom samochodów z różnych lat. 

Carlow Vintage i Classic Motor Club powstał w 2007 roku. Na początku Klub liczył tylko 40 osób ale szybko ta liczba wzrosła i obecnie liczy ponad stu członków z hrabstw Carlow, Laois, Kilkenny, Wexford, Wicklow, Dublin i Kildare. Klub organizuje swoje spotkania w ostatni wtorek każdego miesiąca o 20.30 w hotelu Lord Bagnal w Leighlinbridge i zawsze wita nowych członków. Wszyscy członkowie są powiadamiani o zbliżających się wydarzeniach i spotkaniach. Oficjalna strona Klubu to Carlow Vintage and Classic Motor Club.

Każdy kto posiada klasyczny lub zabytkowy samochód, motocykl lub ciągnik może zapisać się do Klubu. Można tutaj również kupić taki pojazd lub jego części. Mój obecny landlord (właściciel domu który wynajmuję) należy do Klubu i posiada kilka takich zabytkowych aut, które na co dzień mogę podziwiać na podwórku.

Carlow Vintage and Classic Motor Club organizuje dwa razy w roku tego typu pokazy, w maju i sierpniu.

Każdego roku w maju pokaz zabytkowych i klasycznych samochodów odbywa się w zabytkowych ruinach posiadłości Duckett`s Grove i jest połączony z mini targami rzemieślniczymi oraz zwiedzaniem ogrodów Duckett`s Grove. Wspaniała okazja aby odwiedzić niesamowite miejsce jakim jest Duckett`s Grove, uważane za najbardziej fotogeniczną atrakcję w Hrabstwie Carlow. Natomiast w sierpniu, co roku, są to dwa dni pokazów które odbywają się w miasteczku Carlow: przejazd aut przez miasteczko oraz pokazy i targi.

 

Fotorelacja z wydarzenia:

Zdjęcia z Carlow Vintage and Classic Motor Club – Show, który odbył się w dniach 12-13 sierpnia 2017 w miasteczku Carlow. Pogoda dopisała, a pokaz przyciągnął mnóstwo oglądających.

 

 

PS: Z pokazowych aut mnie najbardziej spodobał się różowy Cadillac i wróżkowy Volkswagen Beetle.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *