Carlow Town Park

Najbardziej znany i popularny park miejski w Carlow. Carlow Town Park zajmuje ponad dwanaście hektarów otwartej przestrzeni, nad brzegiem rzeki Barrow.

Usytuowanie parku właśnie w tym miejscu przyczyniło się do rozwoju i regeneracji tej części miasta, a w szczególności pozwoliło odkryć walory rzeki Barrow – drugiej najdłuższej rzeki w Irlandii.

Carlow Town Park jest drugim, po Oak Park, co do wielkości parkiem w hrabstwie Carlow, trzeci jest Hanover Park.

Najbardziej charakterystyczną częścią Carlow Town Parku jest plac zabaw dla dzieci 🙂 którego projekt był przedmiotem międzynarodowego konkursu.

Na zdjęciach poniżej plac jest prawie pusty, pogoda nie była sprzyjająca na spacery z dziećmi, jeden z tych dni gdy pada, za chwilę przestaje padać i wychodzi słońce, ale za chwilę znów się chmurzy i zaczyna padać 🙂 a potem świeci słońce i pada deszcz jednocześnie 🙂

Więcej zdjęć Carlow Town Park kliknij tutaj

Projekt Carlow Town Parku został opracowany przez Radę Miejską Carlow i Carlow Country Council, a park otwarto w lipcu 2003 roku. Obszar ten został wybrany na park miejski również po to aby umocnić więzi między hrabstwami Carlow i Laois. Wybudowano też nowy most dla pieszych – most Millennium, który stanowi główny punkt dostępu do parku od centrum miasta Carlow.

Park zapewnia doskonałe miejsce na relaks, ale także daje możliwość podziwiania regat wioślarskich organizowanych przez Carlow Rowing Club, które odbywają się w czerwcu każdego roku.

Carlow Town Park jest utrzymany na wysokim poziomie, jest bardzo czysto, więc można przyjemnie spędzić czas. W miesiącach letnich, jest otwarty w godzinach od 8:00 do 20:30, wstęp wolny 🙂

Park zdobył All-Irlandia Riverside Amenity Award w 2004 roku w konkursie Tidy Towns i został nazwany Najlepszym Parkiem Publicznym Irlandii. Natomiast w styczniu 2007 roku w konkursie inauguracyjnym Samorządu Terytorialnego zdobył nagrodę Rady miasta i powiatu.

[nggallery id=99]

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *