Carlow Regatta 2015

30 i 31 maja odbyły się w Carlow coroczne Regaty – Carlow Regatta.

Wzięło w nich udział 16 klubów, w tym także spoza Irlandii, np. – Runcorn z Wielkiej Brytanii.

Zawody odbyły się na rzece Barrow, drugiej pod względem długości rzece w Irlandii. Barrow ma 192 km, wypływa ze źródła w Glenbarrow w górach Slieve Bloom w Midlands a kończy swój bieg w morzu, po drodze przemierzając hrabstwa Laois, Kildare, Carlow, Kilkenny i Wexford.

Głównym organizatorem zawodów jest klub wioślarski Carlow Rowing Club, który powstał w 1859 roku i jest jednym z najstarszych klubów sportowych w Irlandii. Pierwsze regaty w Carlow odbyły się też w 1859 roku. Od tamtej pory Klub jest odpowiedzialny za jedną z najważniejszych corocznych uroczystości sportowych hrabstwa Carlow czyli właśnie Regaty.

Podczas wyścigów do Carlow przyjeżdża wielu turystów, miłośników wioślarstwa z całej Irlandii, co cieszy mieszkańców i władze miasta, które wspierają finansowo i organizacyjnie Carlow Regatta. Zawody mogą też liczyć na hojny sponsoring lokalnych firm.

Wioślarzy przygotowujących się do regat można obserwować przez cały sezon wiosenny i letni, pojawiają się na Barrow już w lutym, kiedy to w Irlandii zaczyna się wiosna.

Zeszłorocznych Regat nie widziałam, nawet nie wiem dlaczego przegapiłam?, w tym samym czasie odbywają się w Carlow różne inne imprezy w ramach Bank Holiday, pewnie wybrałam się na którąś z nich 🙂
Ale w tym roku śledziłam zawody i co zobaczyłam to utrwaliłam 🙂

[nggallery id=118]

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *