Carlow Garden Festival 25th July – 4th August 2014

Hrabstwo Carlow ma doskonałe warunki dla rozwoju ogrodnictwa, sprzyjający klimat (duża wilgotność, łagodne zimy), a także występowanie dość żyznych i zasobnych w próchnicę gleb, dlatego nie dziwi, że to właśnie tu, każdego roku odbywa się  Carlow Garden Festival.

Sierpień to idealny miesiąc na Festiwal Ogrodnictwa – ogrody są w pełnym rozkwicie a większość prac ogrodniczych zakończona, to idealny czas, aby odpocząć, podziwiać prace innych i robić plany ogrodnicze na najbliższe miesiące i lata naprzód.

Festiwal ten to wspaniała atrakcja dla początkujących i doświadczonych ogrodników oraz wszystkich miłośników przyrody, a także okazja uzyskania praktycznych porad i wskazówek od najbardziej szanowanych osobistości, wytrawnych znawców ogrodnictwa i przyrody w Irlandii.

W tym roku festiwal flory, ogrodnictwa i przyrody organizowany przez ekspertów i wiodących projektantów ogrodów potrwa od 25 lipca do 04 sierpnia.

Carlow Garden Festival – szczegółowy program kliknij tutaj

Najważniejsze z zaplanowanych imprez tegorocznego Carlow Garden Festival to:

  • uroczystość otwarcia festiwalu przez Carol Klein z BBC “Świat Ogrodników”;
  • spotkanie z Dermotem O ‘Neill – jednym z najbardziej lubianych ekspertów ogrodniczych Irlandii w Aboretum Home and Garden Heaven;
  • spotkanie z Hellen Dillon która opowie historię ogrodnictwa w Zamku Hungtington;
  • piknik w Duckett`s Grove.

W czasie festiwalu jest możliwość odwiedzenia Carlow Garden Trail czyli szesnasu różnych atrakcji ogrodniczych hrabstwa. Najwspanialsze ogrody i atrakcje ogrodnicze w hrabstwie Carlow przedstawiłam tutaj: Co Carlow`s Gardens.

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *