Barrow River Arts Festival 2015

Festiwal Sztuki Rzeki Barrow odbędzie się w tym roku podczas majowego weekendu od 15-ego do 17-ego maja w  malowniczej miejscowości Borris u podnóża Gór Blackstairs, w hrabstwie Carlow.

Organizatorami Festiwalu są – Goethe-Institut Irland i Carlow County Council. Jest to międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej i współczesnej oraz literatury i sztuki wizualnej. Organizatorzy zapowiadają, że na festiwalu pojawią się, jak co roku,  światowej sławy muzycy, pisarze, poeci, artyści, których będzie można podziwiać głównie w dwóch miejscach – w Borris House – jednym z najpiękniejszych i najbardziej okazałych budynków w Irlandii, oraz w Duiske Abbey.

W tym roku Barrow River Arts Festival odbędzie się już po raz piąty, bilety można kupić w VISUAL Centrum Sztuki Współczesnej & The George Bernard Shaw Theatre w mieście Carlow.

Festiwal rozpocznie się w piątek 15 maja otwarciem wystawy prac Fred`a Hellier, George`a Vaughan, Paul`a Mosse i Mary Ann Gelly oraz występem sopranistki Anji Poche-Lipfert. W ciągu kolejnych dwóch dni, będzie można posłuchać  m.in. utworów Brahmsa i Mozarta w wykonaniu kwintetu The Badke String Quartet, któremu będzie towarzyszył  hiszpański klarnecista Maximilliano Martin. Rosyjska pianistka Polina Leschenko oraz belgijski altowiolista Nathan Braude wystąpią w wieczorze muzyki kameralnej. Jazz i New Music będzie reprezentowana przez trio pianistów i perkusistów Marilyn Crispell, Paul Lytton i Barry Guy.

Odbędzie się też recital solowy Garth Knox (byłego członka słynnego kwartetu Arditti Quartet) połączony z premierą książki New Dublin – najnowszej pracy Bena Dwyer.

Podczas finału  Barrow River Arts Festival 2015, w niedzielę 17 maja, dwie najpiękniejsze kantaty J.S. Bacha „Ich bin vergnuegt mit meinem Gluecke” i „Weichet nur, betruebte Schatten”  będą wykonane przez niemiecką sopranistkę Anje Poche-Lipfert i oboistę Michael`a Niesemanna, towarzyszyć im będzie orkiestra Camerata Kilkenny. Na  koniec  odbędzie się czytanie tekstów  Flann  O’Brien i Jamesa Joyce’a przez znanego  irlandzkiego aktora Barry`ego McGovern.

Chociaż jest to dość  kameralny festiwal, to ofertę  ma bogatą, swojej publiczności daje okazję poznać najlepszych irlandzkich wykonawców i artystów o międzynarodowej renomie a dodatkowym atutem na pewno jest malownicze miejsce w którym się odbywa.

Festiwal na pewno zasługuje na to, aby go kontynuować i promować aby mógł stać się stałym wydarzeniem w kalendarzu kulturalnym Irlandii.

Zapraszam na oficjalną stronę festiwalu: www.barrowriverartsfestival.com

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *