Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Wielokrotnie już pisałam o tym że hrabstwo Calow jest skarbnicą wspaniałych ogrodów oraz nagradzanych centr ogrodniczych i parków. Niedawno zwiedziłam Arboretum Lifestyle & Garden Centre, mieszczące się w Leighlinbridge niedaleko miasta Carlow. Jest to rodzinna firma, założona przez małżeństwo Rachel i Frank`a Doyle w 1978 roku. Dziś, dzięki wielkiej  pasji do ogrodnictwa Arboretum stało się jednym z wiodących europejskich centr ogrodniczych.

Dbałość o wysoką jakość produktów, bardzo duży ich wybór sprawiły że Arboretum Lifestyle & Garden Centre zdobył prestiżowy tytuł Ireland’s National Store of the Year 2015 (Najlepszy Sklep Roku 2015 w Irlandii z ponad 600 zgłoszeń!).

Arboretum zdobywało również wielokronie tytuły Bord Bia Garden Centre of the Year (Centrum Ogrodnicze Roku) i Best Customer Service Award (Najlepsza Obsługa Klienta).

Miejsce warte odwiedzenia, Arboretum „Styl Życia” i Centrum Ogrodnicze jest czymś znacznie więcej niż miejscem dla entuzjastów ogrodnictwa. Wewnątrz jest ogromny obszar podzielony na nagradzane centrum ogrodnicze, część – dom i ogród, niewielką część dla zwierząt i zrekonstruowaną Rachel Garden Cafe. Przestronne i dobrze rozplanowane Centrum prezentuje eleganckie meble ogrodowe, rośliny doniczkowe, rośliny do uprawy na świeżym powietrzu, a także  ręcznie wykonane meble i rozmaite drobiazgi, które można tu nabyć.

Można tu spędzić cały dzień, zwiedzając, podziwiając eksponaty, zdobywając cenne  porady ekspertów ogrodnictwa, smakując pysznych potraw, popijając kawę w zacisznej  Rachel Garden Cafe.

Ostatnio dodano w Arboretum największy odkryty ogród w Irlandii z rozsuwanym dachem, który otwiera się w czasie słonecznej pogody i zamyka, gdy warunki są mniej sprzyjające.

Szczęśliwi posiadacze własnych działek, ogrodów, znajdą tu wiele inspirujących pomysłów, specjaliści poradzą im, jak można stworzyć ciekawy, stylowy ogród, który jest jednocześnie łatwy w utrzymaniu, wymaga niewielkiej konserwacji a potrafi zaspokoić najbardziej wyrafinowane wymagania.

W ogrodach jest też coś dla dzieci, stworzono tu zielony labirynt w którym maluchy chętnie spędzają czas, jest też chatka-lepianka.

Ogrody te są podobne do ogrodów Delta Sensory Gardens, które opisywałam tutaj KLIK, jednak zdecydowanie mniejsze.

Arboretum Inspirational Gardens czyli Inspirujące Ogrody zostały zaprojektowane w celu odzwierciedlenia wpływu koloru na nasze samopoczucie: czerwony = witalność, zielony = rozwój i harmonia, pomarańczowy = optymizm i radość, żółty = zadowolenie, niebieski = energia, fioletowy = wiedza.

Jak widać, Arboretum to znacznie więcej niż tylko centrum ogrodnicze.

Przez cały rok Centrum zaskakuje odwiedzających jakimiś nowinkami  obrazującymi zmieniające się pory roku w ogrodzie. W zimie Arboretum pełne jest bajecznych ozdób i pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty, wiosną i latem pełno tu barwnych kwiatów, zieleni.

Od niedawna jest tu też  Arboretum Retail Park oferujące  kosiarki i maszyny ogrodnicze, wyroby z kamienia naturalnego, oraz wyroby rymarskie.

Wkrótce obędzie się w hrabstwie Carlow Festiwal Ogrodnictwa –  25 lipca – 03 sierpnia, postaram się wtedy ponownie odwiedzić ogrody Delta Sensory Gardens i centrum Morgan`s Garden, co też na pewno opiszę na blogu.

Arboretum jest piękne,  nie trzeba być miłośnikiem ogrodnictwa, aby mieć przyjemność i radość z odwiedzenia takiego miejsca. Polecam serdecznie.

[nggallery id=121]

Please follow and like us:
error

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *